معرفي وبلاگ
حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی
دسته
آرشيو
آمار وبلاگ
تعداد بازديد : 225452
تعداد نوشته ها : 140
تعداد نظرات : 11
چاپ اين صفحه  حمايت از توليد ملي

حمايت از توليد ملي کار و سرمايه ايراني

 حمايت از توليد ملي
Made In Iran

ما مي توانيم

حمايت از توليدات با كيفيت

Rss
ويرايش قالب
حمايت از توليد ملي

 

به گزارش خبرگزاري فارس از قم دومين جشنواره صنعت كفش پيش از ظهر امروز با حضور فعالان اين عرصه از سراسر كشور و مسئولان ارشد استان قم در مجتمع وتوس قم آغاز شد.

در اين مراسم از پيشكسوتان عرصه صنعت كفش قم و توليدكنندگان و صادركنندگان برگزيده با اهداي تنديس جشنواره تجليل شد.

مديركل امور اقتصادي استانداري قم در اين مراسم با اشاره به اهميت صنعت كفش استان قم، همبستگي ميان فعالان اين صنعت را از ضروريات موفقيت در اين عرصه دانست.

عبدالسعيد حقيقي‌مقدم با اشاره به تحريم‌هاي يك جانبه غرب عليه ايران خاطر نشان كرد: اين تحريم‌ها مي‌تواند فرصتي براي خودباوري بخش صنعت باشد.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان قم نيز از سخنرانان اين همايش بود كه به تبيين راه‌هاي ارتقاي صنعت كفش در استان قم پرداخت.

جعفر فرشچي با اشاره به اشتغال سه هزار نفر در صنعت كفش استان قم اظهار كرد: مدتي اين صنعت مهم در استان قم رو به فراموشي بود اما در سال‌هاي اخير براي احياي آن فعاليت‌هاي خوبي صورت گرفته است.

رئيس هيئت مديره مجمع مديران و متخصصان صنعت كفش ايران نيز در اين مراسم با اشاره به مشكلات صنعت‌گران اين عرصه گفت: كشور ما در يك پيچ بزرگ اقتصادي قرار دارد و صنعت‌گران بايد شرايط جديد اقتصادي را براي خود هموار كنند.

علي لشكري با تجليل از فعالان صنعت كفش در استان قم، به ضرورت تقويت تشكل‌هاي صنفي براي مقابله با مشكلات اقتصادي تاكيد كرد.

عامل توسعه خوشه كفش استان قم ديگر سخنران اين همايش بود كه گزارشي از فعاليت‌هاي دفتر توسعه خوشه كفش قم ارائه كرد.

عادل ربيعي با اشاره به راه‌هاي ارتقاي جايگاه اين صنعت در قم عنوان كرد: بايد با گسترش آموزش‌ها در اين زمينه و خلق نام تجاري براي كفش قم، اين صنعت را در سطح جهاني مطرح كنيم.

در پايان اين مراسم جلسه پرسش و پاسخي با حضور مديران ارشد استان قم برگزار شد و فعالان صنعت كفش استان سئوالات خود را در زمينه مسائلي مانند ماليات، گمرك و بيمه صنعت‌گران با مديران مطرح كردند.

منبع: خبرگزاري فارس