معرفي وبلاگ
حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی
دسته
آرشيو
آمار وبلاگ
تعداد بازديد : 225476
تعداد نوشته ها : 140
تعداد نظرات : 11
چاپ اين صفحه  حمايت از توليد ملي

حمايت از توليد ملي کار و سرمايه ايراني

 حمايت از توليد ملي
Made In Iran

ما مي توانيم

حمايت از توليدات با كيفيت

Rss
ويرايش قالب
حمايت از توليد ملي

 

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، محمد ابراهيم مداحي در نخستين جشنواره ملي ايران خلاق اظهار داشت: در حال حاضر سازمانهاي خلاق شناسايي شده اند و بايد مديريت دانش و بانك اطلاعاتي براي بهره گيري از اين تجارب موفق ايجاد و راهكار انتقال ايده ها ديده شود.

وي اظهار داشت: اگر قرار باشد ايران خلاق را به ايران فردا متصل كنيم بايد براي استفاده از پتانسيل هاي كشور به سوي يك همگرايي ملي حركت كنيم.

مداحي با بيان اينكه جغرافياي فعلي آسيا نيازمند تغيير است، ادامه داد: واژه خاورميانه بايد به منطقه غرب آسيا تبديل شود و ما بايد نقش خود را در اين ناحيه بازآفريني كنيم.

رئيس كميسيون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: در حال حاضر ايران، تركيه و عربستان از كشورهاي مهم اين منطقه به شمار مي روند و بايد ديد كه ايران اكنون از چه جايگاهي در بين اين كشورها برخوردار است.

وي گفت: به نظر نمي رسد با سازو كار فعلي كشور بتوان به جايگاه نخست در منطقه دست يافت، بنابراين تجاري سازي علم و ثروت بايد از سرعت بيشتري برخوردار شود.

مداحي با بيان اينكه تعريف درستي از رابطه آموزش و پژوهش در دست نداريم، گفت: دانشگاه هاي ما نيز پژوهش محور نيستند.

وي پتانسيل هاي موجود در كشور را به مجمع الجزاير متعددي تشبيه كرد كه از هيچ ديدگاه مشتركي برخوردار نيستند و به همين دليل نيز نمي توانند موثر واقع شوند.

رئيس كميسيون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اينكه به طور قطع رشد امروز كشور از ديروز و امسال از سال  گذشته بهتر است، تاكيد كرد: بايد ديد مسئولان چرا گذشته نگري را كنار نمي گذارند.

وي افزود: بايد ديد اين رشد از چه سرعتي برخوردار است و به چه شيوه اي انجام مي شود.

وي گفت: مرحله اول انقلاب مرحله دولت سازي بود كه انجام شد و مرحله دوم به بحث جامعه سازي و واگذاري اختيارات دولت به مردم اختصاص دارد كه هنوز به طور كامل انجام نشده است.

وي افزود: بنابراين اصل، حتي برگزاري انتخابات نيز نبايد در دست دولت باشد و در تمام حوزه ها تشكل ها بايد شكل گرفته و حاكميت بايد تنها عهده دار نقش نظارتي باشد.

مداحي ادامه داد: بعد از اين مراحل، نوبت به آينده سازي و تعيين چشم انداز براي پيشرفت كشور مي رسد يعني بايد با مهندسي معكوس به جلو رفته و راهكار پيشرفت جامعه را بيابيم.

وي با بيان اينكه امپراطوري عثماني مجدداً در حال شكل گيري است، گفت: اين در حالي است كه رشد شيعه فاصله زيادي از زمان اوج قدرت خود در دوره صفويه دارد، بنابراين ساز و كار امروز بايد در مزيت ها و بر مبناي بهره گيري از توان نخبگان و كارآفريني تعريف شود.

وي تاكيد كرد: در شرايط امروز كه تاريخ قدرت گيري همسايگان ما در حال تكرار است، آينده سازي شرط بقاي ما محسوب مي شود.

رئيس كميسيون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: بعد از اين مرحله بايد به سمت تمدن سازي و تثبيت جايگاه كشور حركت كنيم.

وي ادامه داد: براي اين امر نيازمند تغيير نگرش ها و پرهيز از گذشته نگري و جايگزين كردن فرصت محوري به جاي مشكل محوري هستيم بنابراين بايد ظرفيت هاي غيرحاكميتي در تمام حوزه ها ورود كنند و سهم خود را در ايران 1404 تعريف نمايند.

منبع: خبرگزاري فارس


1391/7/12 16:43